Něco o mě

6. ledna 2008 v 12:43

MÉ NEJOBLÍBENĚJŠÍ PLEMENA KONÍ:

Fríský kůň:
V krátkosti se dá říci, že jde o koně s elegantním a hrdým zjevem, který je temperamentní, pracovitý a má vynikající charakter .
Irský tinker:
ObrazekPovaha tinkera je velmi dobromyslná a rozvážná.
Koně mají pevné nervy, ve vypjatých situacích však můžou být tvrdohlaví. Člověkem jsou snadno ovladatelní.

Znaky plemene:

Hlava je středně dlouhá, rovná v profilu s menšíma ušima a živým okem. Na nose je typická štětička - vousky. Krk je krátký s hustou hřívou, která spadá na jeho obě strany.Kohoutková výška je 135 až 158 centimetrů. Tělo je souměrné, celkový exteriér působí harmonicky a vyrovnaně a na první pohled je zřejmá ušlechtilost, soulad a dobrý charakter koně. Dalším typickým znakem jsou dlouhé a zejména v běhu impozantní rousy na končetinách. Irský tinker se vyskytuje ve dvou barevných varietách. Černobílé zbarvení nazýváme piebald a hnědobílé zbarvení skewbald. Může se ovšem vyskytnout i vraník se světlými odznaky. Irský tinker je zejména s ohledem na svou povahu dobromyslný a lehce ovladatelný. Má rád společnost jiných koní a vodu. Je velmi odolný. K pravidelné údržbě postačí kartáčování a péče o rousy, které jsou ozdobou koně.


Shirský kůň
Shirský kůňKrasavec ;o)Povaha: Shirové mají živý temperament. Jsou odvážní, ochotní a vytrvalí. Jsou dobrosrdeční a ovladatelní i dětmi.


A poslední Českomoravský belgik(na fotkách já na koni je to ta angličanka)

Českomoravský belgik se výrazně liší od typů ostatních zahraničních belgických plemen chladnokrevných koní.Je typově lehčí, bez přehnané robustnosti, velmi pohyblivý s výraznými chody a relativně ušlechtilý, výkonnostně velmi spolehlivý i v maximálním nároku na tažnou sílu. Je velmi dobře ovladatelný.Má menší ušlechtilou hlavu s živým okem, kratší vysoko nasazený krk, dobře utvářenou lopatku, hluboký a prostorný hrudník. Kratší středotrupí s dobrou horní linií, kratší pevná bedra, mohutná, dlouhá, široká, skloněná a štěpená záď. Fundament suchý, kostnatý, klouby výrazné, spěnka kratší a pružná.Převažující barvou je ryzák s bohatou světlou hřívou a ohonem s typickými rousy. Do genetického zdroje jsou zařazeni jedinci po důkladné analýze jejich původu.

OBRÁZKY SEM BOHUŽEL NEJDOU ZKOPÍROVAT TAK SE KOUKNĚTE DO MÉ GALERIE JAK JSEM TAM S ANGLIČANKOU :-)

MÉ NEJOBLÍBENĚJŠÍ RASY PSŮ:

Hovawart (moje Yennynka)

Ailín ze Starého dvora
Je velmi povahově vyrovnaný, ale také citlivý na zacházení.
Svého pána respektuje na základě vlídné důslednosti, nikoliv hrubosti a přílišné tvrdosti.
Vzhledem ke své povaze je hovawart schopen jakéhokoliv výcviku. Je však třeba respektovat jeho povahové zvláštnosti a potom jsou výsledky přímo překvapující. Rozhodně se hovawart nehodí do rukou egoistického, tvrdého výcvikáře a ani eventuální rady těchto typů výcvikářů na místních kynologických cvičištích nelze doporučit - spíše před nimi varovat.Základním činitelem úspěchu, více jak u kteréhokoliv jiného plemene, je navázání co nejužšího, přátelského kontaktu se psem a to ihned v počátcích. To vyžaduje laskavost, sebeovládání, vyrovnanost, ale i důslednost.


Bernský salašnický pes

Velice nádherný a chytrý pes, s charakterem budoucího dríce. Živý, silný a vytrvalý lovecký pes s výborným cichem. Povaha odpovídá ušlechtilému zevnejšku, je tichá, klidná, jemná, k pánovi a jeho rodine velmi prátelská a oddaná, k cizím spíše uzavrená. Veškerá výchova musí probíhat bez sebemenšího náznaku hrubosti, jinak se pes stává plachým. Tento pes je použitelný jako honic i barvár. Nekdy je chován i jako príjemný spolecník. Na celém svete získal popularitu jako nádherný výstavní i domácí pes, oddaný prítel a milácek rodiny. Dobre se snáší s dalšími domácími zvíraty. Klidný, dobromyslný a vlídný pes. Je sebejistý, nebojácný, prátelský ke všemu živému. Presto z nej lze vychovat i dobrého hlídace.
Mel by být celorocne ubytován venku, nebot potrebuje dostatek prostoru. Jeho výchova není nárocná.
KDE BYCH CHTĚLA BYDLET:
Chtěla bych bydlet na ostrově Juist (ostrov zasvěceným koní)
je ostrov v Severním moři vzdálený zhruba 8 km od východofríského pobřeží (SRN, spolková země Dolní Sasko). Délkou 17 km a šířkou několika stovek m je nejdelším a nejužším z Východofríských ostrovů. Jeho bezprostředním sousedem je na západě ostrov Borkum, na východě Norderney a na jihozápadě Memmert.Juist tvoří písečné duny vysoké místy až 20 m, rozlehlá pláž na severu a maršovité oblasti na jihu, zaplavované wattovým mořem. Z geologického hlediska jde o mladý útvar vzniklý až po poslední době ledové. V západní části ostrova se rozkládá mělké Hammerské jezero, jehož okolí je přírodní rezervací (hnízdí zde řada druhů ptáků). Správním střediskem je stejnojmenná obec (dnes s městskými právy), v níž žije zhruba 1800 obyvatel. Kromě ní je na ostrově ještě sídliště Loog a statek Domäne Bill.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Veru Veru | 12. června 2009 v 22:09 | Reagovat

Bernskýho salašniockýho psa máme doma!
Je to pěkný střevo..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama